Drzwi przesuwne ze szkła w każdym domu

Nie wszystkie pomieszczenia w domu mogą obejść się bez drzwi. Wiele z nich zyskuje na wrażeniu intymności dzięki nim, nawet jeśli są to drzwi wykonane ze szkła. Szklane drzwi przesuwne nadają nową jakość każdemu pomieszczeniu, nawet sypialni.

Zalety drzwi przesuwanych w domu

Główną zaletą szklanych drzwi przesuwnych jest możliwość zaoszczędzenia przestrzeni w pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno firm, jak również mieszkań prywatnych i domów. Zwykłe drzwi posiadają zawiasy, ugięcia powierzchni, otwierają się do środka pokoju, co utrudnia aranżację wnętrza. Przesuwane drzwi wystarczy delikatnie poruszyć, uzyskując albo dwa zamknięte pomieszczenia albo jedno połączone ze sobą. Szklane drzwi przesuwne, podobnie jak szklane ściany ułatwiają doświetlenie wnętrza, a także powiększają je optycznie. Gwarantują szczelność, izolują niechciane dźwięki oraz są bardzo wytrzymałe na urazy zewnętrzne. Jest to zaletą zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych, połączeniem  funkcjonalności z dekoracyjnością. Dodatkowo szklane drzwi przesuwne dostępne są w licznych wersjach kolorystycznych. Mogą być standardowe, przezroczyste, wykonane ze szkła hartowanego lub posiadające kolor uzyskany w wyniku specjalistycznej laminacji. To ułatwia dopasowanie ich do dowolnego wnętrza, bez ryzyka, że drzwi będą odcinać się od wystroju wnętrza.

Gdzie zastosować drzwi przesuwne?

Szklane drzwi przesuwne w domu lub mieszkaniu nadają się zarówno do małych wnętrz, jak i dużych. W małych są korzystne uwagi na sposób otwierania. Nie zajmują dużo miejsca, zarówno przy otwieraniu, jak i jako cała instalacja. Brak jest w ich przypadku wystającej framugi, która nierzadko nie tylko zajmuje miejsce, ale jednocześnie psuje wygląd pomieszczenia. Dzięki szklanym drzwiom przesuwnym do małego pokoju wpada więcej światła, a to jest korzystne dla postrzegania jego wielkości.

W jadalniach drzwi szklane przesuwne mogą ułatwić odgrodzenie strefy jedzenia od salonu lub kuchni. Pomagają stworzyć elegancką przestrzeń dla wspólnych, rodzinnych albo romantycznych kolacji. Szkło, bezbarwne lub kolorowe, odbija blask lamp przydając drzwiom dekoracyjnego wyglądu. Jednocześnie szklane drzwi ułatwiają odseparowanie się do zapachów kuchennych albo panującego tam rozgardiaszu. 

Komentarze