Nowatorski sposób podzielenia mieszkania

Pomieszczenia mieszkalne oraz biurowe powinny mieć swój styl oraz dużo światła. Nie zawsze okna są wystarczające do ich doświetlenia, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na szklane ściany. Nowatorskie podejście do ich wykorzystania pozwala tworzyć z pokoi, z biur, miejsca, w których chce się przebywać.

Zalety szklanych ścian

Przyzwyczajenie do tradycyjnych ścian, przez które nie można zajrzeć do środka długo broniło szklanym ścianom wejścia do mieszkań. Były montowane w biurach, w sklepach, a dopiero od niedawna łaskawie spogląda się na nie w domach. Jest to istotne, ponieważ stanowią bardzo elegancki dodatek do wystroju wnętrz. Główną zaletą, jaką mają szklane ściany jest wpuszczanie do wybranego pokoju dużej ilości światła, co ułatwia pracę w nim, jak i odpoczynek. Będą dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach, które łączą w sobie proste linie, metal, czerń i biel oraz minimalistyczne dodatki, jak również we wnętrzach tradycyjnych. Nie zniekształcają ich wyglądu, lecz wzbogacają go i dopasowują się. Szklane ściany są bardzo wytrzymałe, wbrew wielu obawom.

Bogata oferta szklanych przegród

Należy uspokoić zaniepokojonych, że szklane ściany nie są wykonywane ze zwykłego, cienkiego szkła, jakie można zauważyć w oknach. W zależności od preferencji klienta wykorzystuje się do tego szkło monolityczne, hartowane o grubości od 8 do 12 mm. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie można zdecydować się także na całą ścianę lub ścianki szklane wykonane ze szkła hartowanego, ale dodatkowo laminowanego kolorowymi foliami. Takie rozwiązanie ułatwia dopasowanie szkła do wystroju mieszkania.

Jak wykorzystać ściany szklane?

W firmach wykorzystanie ścian szklanych narzuca się samo. Mają one podzielić dużą przestrzeń na mniejsze pokoje do wykorzystania przez pracowników, na sale konferencyjne oraz zwłaszcza w miejscach, gdzie zwykłe ściany stłumiłyby światło. W domu nie ma zazwyczaj potrzeby dzielenia pokoju na kilka pomieszczeń, jednak duży salon może zyskać elegancji i funkcjonalności. Podzielenie salonu szklaną ścianą ze szkła hartowanego wzbogaca go o światło, które nie tylko nie jest blokowane, lecz dodatkowo rozbija się na świetlne smugi. To powoduje, że światło sztuczne nie jest tak często używane, a to korzyść dla oczu oraz oszczędność energii elektrycznej.

Parametry szkła na ścianę działową


Wykonanie ściany szklanej jest możliwe w różnych kształtach, choć z uwagi na przyszłą funkcję zazwyczaj są one prostokątne lub kwadratowe. Grubość szkła do przyszłego cięcia nie może być mniejsza od 4 mm i nie powinna być większa od 40 mm. Dzięki temu uzyskuje się wytrzymałość oraz dobry wygląd. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę umiejscowienie ściany i do niego dobrać pozostałe parametry ściany. 

Komentarze